מתי הכי נכון להוציא אישור עקרוני למשכנתא?

מה זה אומר אישור עקרוני למשכנתא ?

זהו אישור עקרוני של בקשה למשכנתא (חייב להגיש בקשה על מנת לקבל תשובה)  שבו הבנק אומר שבצורה עקרונית הוא יהיה מוכן לתת למי שביקש את הבקשה – משכנתא בסכום שאותו הוא ביקש, בתנאי כי העסקה עליה הוא הצהיר ובתנאי כי הנתונים אותם הוא מסר מדויקים ביותר. 

במילים פשוטות יותר- מדובר על אישור על בקשה עקרונית למשכנתא- בדגש על המילה עקרונית. הבנק בא ואומר- “באופן עקרוני בהנחה שכל הנתונים שהצהרתם הם נכונים וללא שינוי לנקודת הזמן הזו אני מוכן לתת לכם משכנתא”.

נקודה חשובה מאוד להבהרה- אם ישנו שוני או “החמרה” בנתונים האמיתיים לעומת הנתונים שנמסרו לבנק שעל סמך אותם המספרים ניתן האישור העקרוני-  האישור העקרוני של הבנק – לא תקף! 

אישור עקרוני למשכנתא

כמה זמן לוקח לקבל אישור עקרוני למשכנתא ?

באופן עקרוני ביותר, בהנחה שהגשתם בקשה לאישור עקרוני אונליין, אם זה בטלפון או באתר של הבנק אז הם אמורים להחזיר לכם תשובה תוך 5 ימי עסקים ואם מדובר על עסקה מסובכת או לא פשוטה אז הבנק רשאי להחזיר תשובה תוך 7 ימים. 

אם הבנק מתעכב בלהחזיר לי תשובה (אישור עקרוני למשכנתא)- זה כמעט תמיד- מעיד על כך שיש בעיה באישור המשכנתא. 

מה הצורה הכי מומלצת להוצאת האישור העקרוני ?

כידוע ניתן להוציא אישור עקרוני לקבלת משכנתא בכמה צורות, אפשר להוציא אישור עקרוני למשכנתא אונליין, טלפונית, דרך האתר של הבנק ואפילו ניתן בחלק מהבנקים לגשת לפקיד בבנק ולנהל את השיח הזה מולו פיזית.

איך מקבלים אישור עקרוני למשכנתא?  ניתן לקרוא את המאמר הזה.

תוקף האישור עקרוני למשכנתא

במשכנתא חדשה האישור תקף ל-24 ימים בלבד! לתהליך מחזור משכנתא האישור תקף אך ורק ל 12 ימים בלבד!

שימו לב- הזמנים פה הם קריטיים ועל סף הבלתי אפשרי!  

אז מתי זה הזמן הכי נכון להוציא אישור עקרוני למשכנתא?

הזמן הכי נכון זה כשאתם מתחילים לחשוב על רכישת נכס- ומבינים שכנראה תצטרכו לקחת משכנתא.

כן כן.. הרבה הרבה לפני שבכלל התחלתם לחפש את הנכס שלכם! 

למה? 

בואו נדמיין ביחד סיטואציה, שאתם בטוחים שיש לכם סכום מסוים של הון עצמי, שאתם תקבלו בלי בעיה משכנתא בגלל שההכנסות שלכם כל כך גבוהות ולא אמורה להיות שום בעיה איתכם, ואתם מוצאים את הנכס שאתם כל כך רוצים וחולמים אבל מוכנים לתת לכם אותו במחיר מסוים בתנאי שאתם חותמים על החוזה כאן ועכשיו! האם תוכלו לקחת את הסיכון ולעשות את זה!? המלצה חמה מאוד שלנו- לאאאא! 

כל כך הרבה משתנים יש כשהבנק לוקח בחשבון כשהוא משקלל את האפשרויות ומחליט אם לתת לכם משכנתא או לא ולרובם אתם בכלל לא מודעים- מסיבה מאוד פשוטה- אתם לא חיים את השוק ואת המשק בתחום הנדל”ן. אני די בטוחה שבתחום העיסוק שלכם – אתם מעולים ותותחים בו- אבל בתחום שהוא לא התחום שלכם, סביר להניח שאתם לא תהיו בקיאים בו. 

כמות ההפתעות שיכולה להתגלות – ולשלול את האישור העקרוני שאנחנו כל כך מייחלים לו – הוא רב ומסורבל ולרוב זה דברים שהם אפילו לא הגיוניים עבורנו בצורת המחשבה הכי פשוטה שיש. 

וכרגע – אחרי שהסתכלתם על כל כך הרבה דירות וסוף סוף מצאתם את דירת חלומותיכם- ואתם לא יכולים לחתום על החוזה ולהמשיך עם התהליך. ולא- כנראה שאף אחד לא יחכה לכם כי יש מחסור מטורף של דירות לרכישה בשוק- מה שאומר שברגע שיש דירה למכירה שהיא אפילו מציאה – יקפצו עליה כל כך הרבה רוכשים – שקרוב לוודאי אתם תפסידו אותה. לא חבל!?!?!?

אז תעצרו שנייה… לפני שאתם רצים קדימה בפול גז בניוטרל ותתייעצו! תבדקו מה אתם באמת יכולים לקנות, מה הזמנים הנכונים עבורכם, מה התקציבים העומדים לרשותכם באמת ואיך אפשר לייעל את כל התהליך שתחסכו מקסימום עלויות מיותרות- שיישארו אצלכם בכיס- ולא בכיס של הבנק!

אז העצה הכי גדולה שאנחנו יכולים לתת לכם, זה לא לקפוץ בראש ולרוץ ולעשות דברים סתם. תעשו את זה נכון. תתייעצו, תבדקו, תחפשו ותעשו! 

כמובן נשמח לעמוד לשרותכם ולתת לכם שירות. על מנת לקבוע פגישת ייעוץ יש למלא את הפרטים הבאים. 

אם יש לכם שאלות בנוגע למאמר, נשמח לענות לכם עליהם – תרגישו חופשי לשאול הכל! 

לפגישת יעוץ השאירו את הפרטים כאן

טלפון במשרד: 0523-222-132
כתודת: הגבורה 1, משרד 28, אשקלון
שעות עבודה: ימים א-ה בין השעות 8:30-18:00

לשיתוף העמוד מוזמנים ללחוץ פה

Facebook
Email
Telegram
WhatsApp
Print

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2
יוליה זורובסקי

ייעוץ ראשוני ללא עלות

דילוג לתוכן